Kontakt/Personal

Adress: Alingsås Yrkesgymnasium, Norrlandsgatan 9, 441 57 Alingsås

 

Shadi Rafei
Rektor

Tel: 0701-40 54 05

shadi@alingsasyg.se

 

Kajsa Evertsson  Administratör

 

kajsa@alingsasyg.se

 

Jesus Cortes  
Lärare: Personbilsteknik åk3
Mentor: Fordon 3

Tel: 0760-391422

jesus@alingsasyg.se

 

  Marek Gudza   
Lärare: Personbilsteknik åk 2   
Mentor: Fordon 2

 

Tel: 0760-056770

marek@alingsasyg.se

Pelle Pettersson  
Lärare: Personbilsteknik åk 1 
Mentor: Fordon 1

Tel: 0704-06 69 09

pelle@alingsasyg.se

Rickard Carlsson
Lärare: Personbilsteknik åk 1, Historia & Samhällskunskap. 

rickard@alingsasyg.se

 

 

Cecilia Becker 
Lärare: frisör

Tel: 

cecilia@alingsasyg.se

Johanna Köhler   
Lärare: Frisör

Tel:

johanna@alingsasyg.se

Elin Björnsson 

Programansvarig Frisör

Tel:

elin@alingsasyg.se

Ami Blomgren 
Lärare: Frisör 1

Tel:

ami@alingsasyg.se

 

Jennie Rayner

Lärare: Transport

Tel: 

Mail. jennie@alingsasyg.se

  James Clark
Lärare: Idrott & Hälsa

 

Tel: 

Mail: james@alingsasyg.se

Hanna Pedersen
Lärare: Svenska 

Tel:

hanna@alingsasyg.se

 

Elevhälsa  

Annsofi Gullesand Skolsköterska
Tel. 0709-251873
annsofi@alingsasyg.se

 

Sofia Franzén Smedberg Studie-

 och yrkesvägledare
Tel: 0322-616359

Mail: sofia.franzen-smedberg@alingsas.se

Joäo Botica   Fastighetsskötsel

Tel: 0763-27 95 90

Mail: joao@alingsasyg.se

Huvudman: Alingsås Yrkesgymnasium AB
VD: Björn Sultan  

Tel: 0701-40 54 05

Mail: bjorn@alingsasyg.se

Huvudman: Alingsås Yrkesgymnasium AB
Utbildningsansvarig: Christer Sjöberg  

Tel: 0730-86 51 95

Mail: christer@alingsasyg.se