Adress: Alingsås Yrkesgymnasium, Norrlandsgatan 9, 441 57 Alingsås

BjörnS

Björn Sultan   Rektor

Tel: 0701-40 54 05

Mail: bjorn@alingsasyg.se

 Christer Christer Sjöberg   Utbildningsansvarig

Tel: 0730-86 51 95

Mail: christer@alingsasyg.se

 

  Helene Eklöf   Rektor frisör, lärare eng/hi

Tel: 0705-505950

Mail: helene@alingsasyg.se

  Anna-Viktoria Goodison   Lärare Frisör

Tel: 0706-638773

Mail: anna-viktoria@alingsasyg.se

 BjörnJ  Björn Johansson   Lärare Fordonsteknik

Tel: 0706-63 87 63

Mail: bjornj@alingsasyg.se

 Hans Hans Andreasson   Lärare Fordonsteknik

Tel: 0703-25 15 83

Mail: hans@alingsasyg.se

Jenny Alfredsson Lärare frisör

Tel: 0706-638773

Mail: jenny@alingsasyg.se

 Personal7 Teresa Eriksson   Lärare Matematik

Tel: 0704-25 76 67

Mail: teresa@alingsasyg.se

Anders Winald Lärare Svenska, samhällskunskap

Mail: anders@alingsasyg.se

Somar Qashou   Lärare Idrott & Hälsa

Mail: somar@alingsasyg.se

  Evy Fjellheim Lärare Textil design, svenska

Tel: 0739-650440

Mail: evy@alingsasyg.se

 Jaeu Joäo Botica   Fastighetsskötsel

Tel: 0763-27 95 90

Mail: joao@alingsasyg.se

   

Sara Nyström  Administratör

Tel: 0709-260388

Mail: sara@alingsasyg.se

 

 

Elevhälsa   

Marita Segerlind   Kurator

marita@alingsasyg.se

Charlotte Hulldin Skolsköterska

charlotte@alingsasyg.se

 

Mats Boström   Specialpedagog

mats@alingsasyg.se