Adress: Alingsås Yrkesgymnasium, Norrlandsgatan 9, 441 57 Alingsås

BjörnS

Björn Sultan   Rektor

Tel: 0701-40 54 05

Mail: bjorn@alingsasyg.se

 Christer Christer Sjöberg   Utbildningsansvarig

Tel: 0730-86 51 95

Mail: christer@alingsasyg.se

 

 Evy Evy Arhusiander   Lärare Textil Design

Tel: 0739-65 04 40

Mail: evy@alingsasyg.se

  Linda Arnstrand   Lärare Frisör

Tel: 0706-994531

Mail: linda@alingsasyg.se

 BjörnJ  Björn Johansson   Lärare Fordonsteknik

Tel: 0706-63 87 63

Mail: bjornj@alingsasyg.se

 Hans Hans Andreasson   Lärare Fordonsteknik

Tel: 0703-25 15 83

Mail: hans@alingsasyg.se

 DSC_0066 Michael Grönberg  Lärare Fordonsteknik

Tel: 0703-390153

Mail: michael@alingsasyg.se

PersonalG Gunnar Andreasson   Lärare Fordonsteknik

Tel: 0705-287159

Mail: gunnar@alingsasyg.se

 Personal7 Teresa Eriksson   Lärare Matematik

Tel: 0704-25 76 67

Mail: teresa@alingsasyg.se

 DSC_0047 Helene Leander Lärare Svenska, Engelska & Historia

Tel: 0709-260388

Mail: helene@alingsasyg.se

 DSC_0027 Claes Josephsson   Lärare Idrott & Hälsa

Tel: 0730-44 81 07

Mail: claes@alingsasyg.se

Jerker Andersson  Lärare Samhällskunskap & Religion

Tel:

Mail:

 Jaeu Joäo Botica   Fastighetsskötsel

Tel: 0763-27 95 90

Mail: joao@alingsasyg.se

 DSC_0056 Sara Nyström  Administratör

Mail: sara@alingsasyg.se

 

 

Elevhälsa   

Marita Segerlind   Kurator

marita@alingsasyg.se

 

Signe-Liv Ljunggren Skolsköterska

Tel: 0702-901611

signe-liv@alingsasyg.se

 

Mats Boström   Specialpedagog

mats@alingsasyg.se